27 Mayıs 2022 Cuma   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Koray AVCI


 1 Ocak 1990 tarihinde, Ankarada dünyaya geldi. Aslen Erzincanın Tercan ilçesinden olan sanatçı, Ankarada doğup büyümüştür.

Şarkıcı kimliğinin yanı sıra söz yazarı, bestekâr ve müzisyen kimliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Avcı, çocukluğundan bu yana resim ve müziğe karşı ilgi duymaktadır.

Kariyerine Ankaradaki bazı performans mekanlarında zaman zaman şarkı söyleyerek başlamıştır.

Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü kazanan Avcı, hayallerine ara vererek öğrenim hayatına Muğlada devam etmiştir.

Muğlada öğrenim hayatına devam ederken Acun Ilıcalının hazırlayıp, sunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye programına arkadaşı Osman Arslan ile katılıp "beatbox ve Volkan Konak taklidi" performansı sergilemiş ve 2. tura kadar yükselmiştir.

Katıldığı bu yarışma Koray Avcının hayatından bir dönüm noktası olmuştur. Her şey sokakta gitar çalan bir arkadaşının yanına oturup şarkı söylemesiyle değişir.

Okulu bittikten sonra Ankaraya dönen Avcı, daha önce sahne aldığı hiç bir mekanda sahne alamaz. Bunun üzerine sokaklarda ve toplu taşıma araçlarında şarkı söylemeye başlar.

Bir gün metroda söylediği şarkının bir genç tarafından kaydedip paylaşılması ve bu videonun çok ilgi görmesi üzerine, Koray kendi videolarını çekip sosyal medyada yayınlamaya başlar. Sosyal medyada ilgi odağı olur ve paylaştığı videolar ciddi izleme sayılarına ulaşır.

Günden güne artan talep doğrultusunda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında konserler verir. Güçlü ve samimi yorumu ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaşır.

Yılda yaklaşık olarak 250 konser veren Avcının yolu DokuzSekiz Müzikin sahibi olan Ahmet Çelenkle kesişir. 28 Ağustos 2015de "Aşk ile" isimli ilk solo albümünü yayınlar.

Albümde Neşet Ertaş, Mazlum Çimen, Saki Çimen, Soner Akalın, Zeliha Sıkık, Feyzullah Eti gibi önemli isimlerin eserlerinin yanı sıra söz ve müziği kendisine ve gitaristi Köksal Fındıka ait olan 4 yeni şarkıya da yer verir.

"Aşk ile" albümü çıktığı günden sonra uzun süre satış listelerinin ilk sıralarında yer aldı. Albümün çıkış şarkısı Sene Hasan Kuyucu yönetmenliğinde çekilen video klibin izlenme rakamları şu an 100 milyonu geçmiştir.

Şarkıları seslendirdiği anda verdiği tebessüm yüzünden kendisine dinleyicileri tarafından konulan "Sesi Gülen Adam" lakabıyla bilinmektedir.

Avcı; müziğin yanı sıra ikinci defa girdiği sınav sonucunda kazandığı Çankaya Üniversitesi İç mimarlık bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

 
 

   Tüm Hakları KalbimFM'e Aittir.

| İzinsiz Kopyalanamaz Çogaltılamaz ve Dagıtılamaz |

KalbimFM © 2016  - 2017

                                                                     KalbimFM  Genel Koordinatörü : Elinsu                                                           

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur